Jak stworzyć kurs online za darmo?

kurs online

Ograniczony budżet i szybko działająca konkurencja to żadna przeszkoda, jeśli tylko faktycznie masz wiedzę, której ktoś potrzebuje. Według mnie, sensownym rozwiązaniem może okazać się stworzenie własnego kursu online. Nie musisz od razu wydawać kilku tysięcy na dedykowaną platformę. Twój czas, wiedza i umiejętności, oraz materiały, które i tak udostępniasz uczestnikom, są wystarczającą bazą.

Treści możesz udostępniać uczestnikom kursu poprzez zahasłowane pliki na swojej stronie internetowej, w formie e-booka, lub jako kurs mailingowy. Ta ostatnia forma wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, a platform do wysyłki newsletterów jest całkiem sporo do wyboru. Kurs online w formie newslettera możesz udostępnić uczestnikom odpłatnie lub za darmo.

Plusy kursu online przez platformę do wysyłki newsletterów

  • Możesz go stworzyć na darmowej platformie, przez co ograniczysz koszty.
  • Nagrania możesz powtarzać do skutku, aż opanujesz tremę.
  • Jeśli wolisz nie pokazywać się w kamerze – nie musisz (chociaż jest to pomocne).
  • Uczestnicy realizują materiał w dogodnym dla nich czasie i miejscu, oraz we własnym tempie.
  • Sam ustalasz częstotliwość i obszerność wysyłanego materiału.
  • Możesz spróbować na zachętę udostępnić za darmo część kursu, a resztę materiału odpłatnie.
  • Uczestnicy będą mogli wracać do tego co im przekazujesz w dowolnym momencie, szkolenie nie musi kończyć się na jednym dniu.
  • Pojemność sali, ani pokoju do webinaru nie jest już ograniczeniem – dzięki temu więcej osób może kupić udział w Twoim kursie online.

Samodzielnie czy z pomocą?

To zależy już tylko od Ciebie czy chcesz samodzielnie, krok po kroku przechodzić cały proces budowy kursu online i stworzyć go zupełnie za darmo, czy jednak masz budżet na wsparcie w tych kwestiach. Jeśli zdecydujesz się na samodzielność, będziesz musiał nauczyć się obsługi platformy i tu możesz wybierać spośród wielu materiałów dostępnych w sieci. Dużo tutoriali znajdziesz za darmo i prócz własnego czasu, nie wydasz ani złotówki na stworzenie własnego kursu online. Aktualnie jeszcze do 30. kwietnia możesz wziąć udział w wyzwaniu Oli Gościniak i nauczyć się robienia newsletterów.
Cierpliwość do nowinek technologicznych nie należy do Twoich mocnych stron i wolisz komuś zapłacić za pomoc? To też jest dobre rozwiązane, ponieważ kurs wystartuje szybciej, a Ty będziesz mieć więcej czasu na przygotowanie dobrych jakościowo materiałów, zamiast kombinować.

Wirtualna asystentka jako wsparcie w tworzeniu kursu online

Przez kilka miesięcy współpracowałam ze znaną firmą szkoleniową i moim największym utrapieniem było poprawianie materiałów po trenerach. Tylko część z nich przesyłała dobre materiały, a pozostałe wstyd byłoby pokazać klientom. Jeśli myślisz nad własnym kursem online, który będziesz udostępniać uczestnikom w formie mailowej, musisz zadbać o jakość treści. Możesz być dyslektykiem, możesz nie mieć talentu do grafiki, lub nie znać się na obsłudze programów do edycji dokumentów, ale jeśli ktoś ma płacić za Twój kurs, to nie może otrzymać materiałów robionych na kolanie. Takie zadania bez problemu możesz zlecić niemal każdej wirtualnej asystentce. Większość z nas również wie jak się robi kampanie mailingowe na różnych platformach, jak dodać materiały na stronę. Część potrafi również składać filmy i podkasty, więc możesz liczyć na pełne wsparcie. Ja mam oprócz tego jeszcze przygotowanie psychologiczne, pedagogiczne i trenerskie, więc z łatwością sprawdzę Twoje materiały pod względem merytorycznym.

Ile to kosztuje?

Całkowita wycena zależy od wielu różnych czynników takich, jak np. zakres wsparcia czy obszerność kursu. Wirtualne asystentki zazwyczaj pracują w oparciu o stawkę godzinową i dopiero po konsultacji można oszacować jakiego budżetu będziesz potrzebować. Moją ofertę znajdziesz tutaj, a jeśli jesteś gotowy do podjęcia współpracy – umów się na bezpłatną konsultację, podczas której ustalimy Twoje potrzeby i mój zakres wsparcia.

One thought on “Jak stworzyć kurs online za darmo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *